Archiwum strony

PŚ Pań w Oberstdorfie: Seria próbna dla Takanashi, Rajda piętnasta

Unknown | 30.1.16 | 0 komentarze

Sara Takanashi była najlepszą skoczkinią serii próbnej przed sobotnim konkursem Pucharu Świata Pań w niemieckim Oberstdorfie. Dobry skok zaliczyła Kinga Rajda, która uplasowała się na 15. lokacie.
 
Takanashi w serii próbnej lądowała na 99. metrze co dało jej nieznaczną przewagę nad rywalkami. Tuż za nią znalazły się dwie Austriaczki. Jacqueline Seifriedsberger po locie na 101,5 m była druga, natomiast Daniela Iraschko-Stolz skoczyła 96,5 m i zakończyła serię na trzeciej pozycji ze stratą zaledwie 0,2 pkt do swojej rodaczki.

Czwarta była Spela Rogelj z najdłuższym skokiem serii czyli 101 m. Dalsze dwie lokaty również zajęły Słowenki: Maja Vtic z rezultatem 94 m oraz Eva Logar z wynikiem 97 m. Siódma była Amerykanka Nita Englund (98 m), ósme miejsce zajęła Chiara Hoelzl (94 m), dziewiąta była Sofia Tichonowa (97,5 m) a dziesiąta Ursa Bogataj (97 m).

Świetną próbę zaliczyła nasza jedyna reprezentantka skacząca w sobotnim konkursie, Kinga Rajda. Kinga lądując na 92 metrze zapewniła sobie bardzo dobrą 15. lokatę w serii próbnej. Czy uda jej się powtórzyć wynik w serii konkursowej?  Przypomnijmy, że najlepszą lokatą zajmowaną przez Polkę w konkursie Pucharu Świata jest na dzień dzisiejszy 28. miejsce Magdaleny Pałasz.

Źródło: informacja własna


Kategorie: , , , ,


0 komentarze

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA