PŚ Pań w Oberstdorfie: Takanashi zwycięża, Rajda z pierwszymi punktami

Unknown | 30.1.16 | 0 komentarze

Sobotni konkurs pań w niemieckim Oberstdorfie zakończył się zwycięstwem Sara Takanashi przed Danielą Iraschko-Stolz i Emą Klinec. Kinga Rajda awansowała do drugiej serii zajmując ostatecznie 30. miejsce i tym samym zdobyła pierwszy punkt Pucharu Świata.

Po pierwszej serii Takanashi prowadziła z wynikiem 104 m i aż 129.3 pkt nad dwiema Austriaczkami. Na drugim miejscu plasowała się Daniela Iraschko-Stolz po skoku na 97,5 m i traci do Takanashi 12,7 pkt. Trzecia była Jacqueline Seifriedsberger, która lądowała na 97. metrze i ma niewielką stratę do Iraschko-Stolz.

Czwarta była Ema Klinec z wynikiem 96,5 m, a piąte miejsce zajmowała Nita Englund, której odległość to 93,5 m. Dalej znalazły się Słowenki Ursa Bogataj (95 m) i Maja Vtic (92,5 m) oraz Austriaczka Chiara Hoelzl (91,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełniły dwie reprezentantki Rosji Irina Awwakumowa (91 m) oraz Sofia Tichonowa (91,5 m).

Kinga Rajda awansując do rundy finałowej skokiem na 86,5 m uplasowała się na 29. lokacie.

Pełne wyniki I serii

Druga seria zakończyła się imponującym skokiem Sary Takanashi przekraczającym wielkość skoczni (HS106). Japonka w dobrym stylu lądowała w odległości 107 metrów i pewnie zwyciężyła w kolejnym konkursie. Drugie miejsce utrzymała Daniela Iraschko-Stolz, która osiągnęła równo 100 m. Na miejsce trzecie awansowała Ema Klinec po skoku na 100,5 m.

Czwartą lokatę zajęła kolejna ze Słowenek, Maja Vtic z wynikiem 99,5 m. Na miejsce piąte z podium spadła Jacqueline Seifriedsberger z rezulatatem 96 m. Szósta była Irina Awwakumowa, która poprawiła swój wynik z pierwszej serii lądując na 99. metrze. Lepszy skok oddała też kolejna sklasyfikowana zawodniczka, Chiara Hoelzl - 94 m. Ósma była Nita Englund z identycznym wynikiem jak Hoelzl, a pół metra krócej skoczyła Ursa Bogataj, co dało jej dziewiąte miejsce. Dziesiąta była Yuki Ito (87 i 88 m).

Najmłodsza zawodniczka dzisiejszych zawodów, nasza reprezentantka Kinga Rajda zajęła ostatecznie miejsce 30. po słabszej niż w pierwszej serii próbie. Rajda oddała skok na 83 m, jednak zakończyła konkurs z nowym sukcesem i pierwszym w karierze punktem pucharowym.