FIS Cup w Harrachovie: Queck zwycięzcą drugiego konkursu i całego cyklu

Unknown | 12.3.16 | 0 komentarze

Sezon FIS Cup 2015/2016 dobiegł końca. Danny Queck wygrał finałowy konkurs w czeskim Harrachovie na skoczni normalnej i tym samym, przypieczętował swoje zwycięstwo w całym cyklu.

Reprezentant Niemiec po skokach na 92,5 i 98 m, pewnie sięgnął po wygraną w ostatnim konkursie FIS Cup. Drugie miejsce zajął Lucas Schaffer, który w pierwszej rundzie lądował na 90 m, a w drugiej oddał najdalszy skok konkursu - 99,5 m. To jednak nie wystarczyło do pobicia Quecka, gdyż Austriak stracił do niego aż 10,5 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Jelar Ziga, który poszybował na 87 i 97,5 m.

Na czwartym miejscu uplasował się Maximilian Steiner (88,5 i 96,5 m), a na piątym Simon Greiderer (88 i 95,5 m). Najlepszą szóstkę skokami na 89,5 i 94 m, zamknął Anze Lavitazar.

Najlepszym z Polaków w dzisiejszym konkursie okazał się być, Przemysław Kantyka (86,5 i 93 m). Zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra zajął 14. pozycję.