Vincent Descombes Sevoie i Lucile Morat indywidualnymi mistrzami Francji

Radosław Sarnik | 27.3.16 | 0 komentarze

W wielkanocny weekend nie odpoczywali skoczkowie z Francji, którzy wystąpili w ostatniej imprezie sezonu, którymi były mistrzostwa Francji w skokach narciarskich odbywające się a skoczni normalnej w Courchevel. Mistrzami kraju zostali: Vincent Descombes Sevoie, Lucile Morat oraz zespół Górnej Sabaudii.

W niedzielny poranek zamiast wielkanocnego śniadania, skoczków czekał konkurs indywidualny o mistrzostwo Francji. Na obiekcie w Courchevel panowały trudne warunki, co nie ułatwiało zadania sportowcom.

Najlepiej z warunkami poradził sobie zdecydowany faworyt konkursu, Vincent Descombes Sevoie. Dwudziesty ósmy zawodnik minionej edycji Pucharu Świata oddał skoki na odległość 96.5 i 95.5 m. Drugie miejsce zajął utalentowany 15-latek, Jonathan Learoyd, a trzeci był Ronan Lamy Chappuis,, który prowadził po pierwszej serii (99.5 m), ale zepsuł swoją drugą próbę, w której skoczył zaledwie 89.5 m i zdobył zaledwie brązowy medal. Descombes Sevoie został podwójnym mistrzem Francji, ponieważ w konkursie drużynowym, rozgeranym dzień wcześniej, tryumfował zespół z Górnej Sabaudii z Vincentem w składzie.

W rywalizacji kobiet doszło do niespodzianek.W konkursie otwartym najlepiej skakała Włoszka, Elena Runggaldier. Natomiast w konkursie mistrzowskim zwyciężyła 14-letnia Lucile Morat, drugie miejsce zajęła dobrze znana z rywalizacji w Pucharze Świata Julie Clair, a trzecia była zaledwie 13-letnia Josephine Pagnier.

Źródło: nordicmag.info + informacja własna