LGP Pań w Courchevel: Dominacja Takanashi, Rajda z punktami

Szychu | 16.7.16 | 0 komentarze

Sara Takanashi nie dała rywalkom szans podczas konkursu Letniej Grand Prix pań w Courchevel. Na podium stanęły również Chiara Hoelzl i Yuki Ito. W swoim debiucie punkty zdobyła Kinga Rajda.

Już w pierwszej serii Japonka pokazała się ze znakomitej strony uzyskując odległość 99,5 m. W drugim skoku (90 m) potwierdziła tylko swoją dominację na skoczniach świata i odniosła dwunaste z rzędu zwycięstwo w zawodach LGP. Takanashi od 3 lat pozostaje niepokonana w tym cyklu.

Na drugim miejscu rywalizację zakończyła Chiara Hoelzl (92,5 i 88,5 m), jest to dla niej pierwsze podium LGP w karierze. Austriaczka straciła do zwyciężczyni aż 28,8 pkt. Podium uzupełniła rodaczka Takanashi, Yuki Ito, która skoczyła dziś 86,5 i 91,5 m.

Debiut w zawodach LGP zaliczyła Kinga Rajda, która zarazem zdobyła swoje pierwsze punkty. Skoki na 80 i 80,5 m ostatecznie sklasyfikowały ją na 28. pozycji.

Sara Takanashi objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej LGP 2016. Kinga Rajda z dorobkiem 3 pkt. zajmuje 28. miejsce.

Źródło: Informacja własna/fis-ski.com

Kategorie: , , ,