LMP w Wiśle: Maciej Kot ze złotem

Szychu | 8.10.16 | 0 komentarze

Rywalizacja o medale letnich mistrzostw Polski w Wiśle rozstrzygnięta! Złoto zdobył Maciej Kot. Zwycięzca tegorocznej edycji Letniej Grand Prix pokonał Kamila Stocha i Klemensa Murańkę.

Kot skakał zdecydowanie najdalej w obu seriach. Skoki na 131,5 i 129,5 m pozwoliło mu na zdobycie złotego medalu z ogromną przewagą nad rywalami. Srebro wywalczył Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski stracił do Kota 14,4 pkt. (127,5 i 125,5 m). Z brązem rywalizację ukończył Klemens Murańka, który dwukrotnie lądował na odległości 122,5 m.

Tuż za podium znaleźli się Jan Ziobro. Na piątym miejscu uplasował się Aleksander Zniszczoł, który po pierwszej serii zajmował miejsce trzecie. Czołową szóstkę uzupełnił Stanisław Biela. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Piotr Żyła, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula i Andrzej Stękała.