Archiwum strony

Złote medale Bresadoli, Malsiner i Insama w Mistrzostwach Włoch

Radosław Sarnik | 23.10.16 | 0 komentarze

Davide Bresadola nie miał sobie równych podczas rozegranych w ten weekend w Predazzo Mistrzostw Włoch. 28-letni zawodnik zwyciężył zarówno na normalnej i dużej skoczni. Poza Bresadolą medale wywalczyli: Alex Insam oraz Sebastian Colloredo. Wśród kobiet tryumfatorką została Manuela Malsiner, a najlepszym juniorem okazał się Alex Insam.

Sobota:

W sobotę rywalizacja toczyła się na normalnym obiekcie o parametrach K-95, HS-106.

Rano na starcie stanęli juniorzy. Bezproblemowe zwycięstwo odniósł Alex Insam. Największa obecnie nadzieja włoskich skoków odniosła tryumf osiągając 100 i 103 metry. Drugi okazał się Giovanni Bresadola (90.5 i 95 m), a brązowy medal wywalczył Joy Senoner po skokach na odległości 91 i 92.5 m.

Wyniki juniorów

W rywalizacji seniorskiej złoty medal wywalczył Davide Bresadola, który dwukrotnie osiągnął odległość 103.5 metra. Srebrny medal zdobył Alex Insam. Obrońca mistrzowskiego tytułu miał drugie wyniki w obu odsłonach rywalizacji (97 i 101.5 m). Na trzeciej pozycji uplasował się Sebastian Colloredo, który osiągnął 96.5 oraz 100.5 metra. Warto również zaznaczyć, iż na 4 miejscu uplasował się zaledwie 15-letni Giovanni Bresadola (94 i 96 metra).

Wyniki mężczyzn

Mistrzynią Włoch w skokach kobiet została natomiast Manuela Malsiner. 18-latka skoczyła 92 oraz 95.5 metra. Na drugim stopniu podium stanęła Elena Runggaldier (90.5 i 93 m), która zwyciężyła w 2015 roku. Trzecia była Lara Malsiner po skokach na odległości - 87.5 i 86.5 metra.

Wyniki kobiet

Niedziela:

W niedzielę rywalizacja przeniosła się na skocznię dużą o parametrach K-120, HS-134. Podium okazało się tym razem identyczne jak na skoczni normalnej. Zawody zakończyły się pewnym tryumfem Davide Bresadoli, który uzyskał w swoich próbach 129 i 130.5 metra. Srebrny medal zdobył Alex Insam. Urodzony w 1997 roku zawodnik skoczył 126.5 oraz 124 metry. Na trzecim stopniu podium stanął 29-letni Sebastian Colloredo, który uzyskał trzeci rezultat zarówno w pierwszej, jak i w drugiej rundzie - kolejno 122 i 117.5 metra.

Źródło: fisifvg.org